Zaproszenie na „Dni otwarte” dla nowych przedszkolaków

11 lipca, 2019

Zapraszamy nasze nowe przedszkolaki wraz  z rodzicami na Dni otwarte,

które odbędą się 29- 30 sierpnia 2019 r.

W te dni możecie przyjść do przedszkola, zapoznać się  z nami i naszym przedszkolem.

Serdecznie zapraszamy.

(prosimy o zabranie pantofli, by móc pobawić się z nami na dywanie)

 

 

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu to trudny okres i sprawdzian dla dzieci i rodziców. Proponujemy kilka bardzo prostych, lecz istotnych rad dla rodziców.

Zakładając, iż decyzja o oddaniu dziecka do przedszkola jest przemyślana i umotywowana, musimy założyć i być przekonani, iż nikt nie będzie chciał go skrzywdzić, a dziecko będzie miało doskonałe możliwości dalszego rozwoju. Szybciej i w lepszych warunkach rozwinie ono bowiem: samodzielność, sprawność, umiejętności manualne, grafomotoryczne, poznawanie otoczenia, kształtowanie systemu wartości, rozwinie kompetencje kluczowe. Dzięki doświadczeniom zdobywanym  w grupie szybsza i skuteczniejsza będzie edukacja społeczna. Dobrze przygotuje się do następnego etapu życia jakim będzie szkoła. Zatem mając takie umotywowanie i przekonanie myślimy o dziecku i o tym jak mu pomóc w trudnych chwilach.

Prowadząc dziecko do przedszkola przez cały pierwszy okres należy podkreślić dumę z jego postawy oraz z tego, że jest mądre, odważne i że doskonale da sobie radę. Znalezienie odpowiednich argumentów wspierających pewność siebie u dziecka jest sprawą ogromnej wagi. Nasz maluch, podobnie jak my wchodząc do nowego środowiska musi być dobrze zmotywowany, zarówno co do pozytywów pobytu w przedszkolu jak i co do poczucia własnej wartości.

Wróć do informacji